неділю, 27 листопада 2016 р.

Як можна розвинути пам'ять, здібності й мислення?


     Останнім часом учні жаліються на погану пам'ять. Цей факт прослідковується і під час уроків. Вивчене на попередніх уроках часто діти  забувають. При повторенні вивчених тем інколи не можуть пригадати вивченого. Прикро, що трапляється це із учнями у яких достатній  чи середній рівень знань. Чи можна розвинути пам'ять, мислення?
     Наш мозок являє собою найскладніший комп’ютер: мільярди нервових клітин  утворюють незліченну кількість зв’язків з іншими клітинами. Принцип « що не діє - то відмирає » справедливий не тільки для м’язів тіла, але й для мозку. Мозку необхідне навантаження. Розумові здібності нашого мозку можуть  погіршуватися. Причина цього — порушення зв’язку між його нервовими клітинами. 
 Вік і те, чим  займається людина не має значення. Зниження концентрації уваги, проблеми з короткочасною і довготривалою пам’яттю — явні ознаки того, що  мозку необхідна зарядка. 

     Як зміцнити пам’ять, розвинути свої здібності і мислення

1. Харчування відіграє важливу роль у нормальному функціонуванні мозку. Їжа, багата вітамінами, А, С, Е, К, В, а також фолієвою кислотою, залізом і поліненасиченими жирними кислотами омега-3 допоможе подолати швидку стомлюваність, підвищить швидкість реакції й концентрацію уваги, дозволить зберегти гостру пам’ять. 
Раціон: м’ясо (яловича печінка, нежирне червоне м’ясо), риба (лосось, сардина, тунець), картопля, житній хліб, вівсянка, яблука, волоські горіхи, лляне масло. 
2. Напої, що містять кофеїн, здатні акумулювати здібності мозку. Але це тимчасова реакція. Тонізуючі напої  необхідно замінити трав’яними чаями, які поліпшують кровотік до мозку. Також не слід забувати про вживання  достатньої  кількості чистої води. 
     Пам’ятайте, що алкоголь не тільки знижує розумові здібності, але й перешкоджає відновленню клітин мозку
3. Фізична активність зміцнить не тільки  м’язи, але й пам’ять. Учені з Інституту біологічних досліджень «Salk» (Каліфорнія, США) провели дослідження на мишах. Виявилося, що більш активні миші мали удвічі більше клітин в області мозку, що відповідають за вивчення і пам’ять. Гімнастика, силові вправи, фітнес, або навіть виконання фізичних вправ 2–3 рази в тиждень допоможе поліпшити кровообіг у мозку і зміцнити пам’ять. Крім цього, фізичні вправи стимулюють ріст нервових закінчень, які запобігають ослабленню пам’яті та покращують процес запам’ятовування. 

       Гра в шахи відмінно розвиває мозок.
4. Вправи для розвитку мислення: загадки, головоломки, гра в шахи, або інші настільні ігри. Ігри, як і арифметичні розрахунки в розумі, відмінно розвивають логіку.
5. Мислення і аналіз навколишнього світу покращують функціонування бездіяльних частин мозку. Можна придумувати нові способи використання звичайних предметів. Необхідно розвивати творче мислення: ставити собі незвичайні питання: «А що як? Якщо? .» 
6. Чим зайнятися на дозвіллі? Читання покращує пам’ять і розвиває зорові асоціації. Щоб запам’ятати текст, треба уявити його у вигляді зорових картинок — матеріал запам’ятається надовго. 

Може, допомогти класична музика? У медицині відомий так званий «ефект Моцарта». Психолог Франциск Рошер виявив, що прослуховування музичних творів Моцарта поліпшує математичне мислення людей. Класична музика підвищує здібності мозку, відбувається одночасно і розслаблення, і стимулювання організму.
7. Додаткові навички: програмування на комп’ютері або гра на музичному інструменті. Вивчення іноземної мови найкращим чином активізує  пам’ять і розвиває асоціативне мислення. 

Немає коментарів:

Дописати коментар